Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow 3. Türk Dünyası Güreş Turnuvası
3. Türk Dünyası Güreş Turnuvası Yazdır E-posta
 
Yazar Administrator   
Pazartesi, 02 Temmuz 2007
gureslogomain
         Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve vakfımızın katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni 30.06 - 01.07 2007 tarihleri arasında yapıldı. İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımızın, milletvekillerimizin, Çeşitli ilçelerimizin kaymakamlarının, emniyet müdürlerinin ve belediye başkanlarının da teşrif ettiği Turnuvaya 15 ülkeden 200 sporcu katıldı. Turnuva, vakfımızın Mehter Takımının gösterisi ile başladı.İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Tamer TAŞPINAR konuşmasında; İstanbul'da artık uluslar arası kültür ve spor faaliyetlerinin başarıyla yapılabildiğini, ayrıca İstanbul'daki spor faaliyetlerine ve spor tesislerine verdikleri önemi anlattı. Bu bağlamda, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımızın İstanbul'daki bahçesi müsait olan 200 okulumuza kapalı spor salonu projesinin tamamlanmak üzere olduğu dile getirilmiştir. Ayrıca dünyaya adımızı başarıyla duyuran ve prestijimizi artıran Formula 1 pistinin, Türk sporu için atılan önemli bir adım olduğu vurgulanmıştır. Vakfımız cumartesi günü yapılan müsabakaların ardından turnuvaya katılan sporcular ve organizasyonda çalışan bütün personel ayrıca fila ve güreş fedarasyonu temsilcileri, yerli ve yabancı turnuva hakemlerinin katıldığı 19:00 da başlayan ve 00:00'da biten boğazda yemekli yat gezisi düzenledi. Vakfımızın Başkan Yardımcısı Av.Faik IŞIK katılımcılara boğaz çevresindeki yapıların tarihini İngilizce,Rusça ve Türkçe olarak anlattı. Pazar günü yapılan müsabakaların ardından da Emirgan Korusu'nda bulunan Beyaz Köşk'te misafirlerimiz onuruna yemek düzenlendi ve katılımcılara turnuva anısına plaket ve istanbul'u tanıtan DVD seti ve kitaplar hediye edildi. Turnuva ve gezi esnasında sporun insanları kaynaştıran ve kardeşlik duygularını artıran bir etken olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Yapılan müsabakalar sonucunda Türkiye, 79 puanla birinci sırada yer aldı. Turnuvayı 65 puanla tamamlayan Dağıstan 2. olurken, Gürcistan 61 puanla 3'üncülüğü elde etti. Müsabakalar sonucunda 63 kiloda Tamer Ergül ve 76 kiloda Mikail Keser 1. olurken, 63 kiloda İbrahim Koçak 2'nciliği, 46 kiloda Berati Öztop 3'üncülüğü elde etti. İstanbul Karması'ndan 100 kiloda Fatih Topçu ve 76 kiloda Enes Yücesoy 3. oldular.
3. Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni hakkında basında çıkan haberler
http://www.haber34.com/turk-dunyasi-gures-turnuvasi-666-haberi.html
http://www.haberler.com/turk-dunyasi-gures-turnuvasi-na-15-ulke-katiliyor-haberi/
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/Yeni/DigerSporlar/HaberDetay.aspx?hId=442609 

  Son Güncelleme ( Perşembe, 05 Temmuz 2007 )  
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12