Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Mevlid Kandili Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Pazartesi, 02 Nisan 2007
Sıcak Yuva Vakfımız; toplumun birlik, berebarlik ve kardeşliğini geliştirme çalışmalarına devam ediyor.
Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

İnsanlar arasında kin ve nefretin, farklılıklar arasında çatışmanın alevlendiği, şiddet, töre cinayetleri, insan hakları ihlâlleri, kötü ve zararlı alışkanlıkların hızla yayıldığı, tabiatın hoyratça kullanıldığı günümüz dünyasında, âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

Sevgili peygamberimizin doğum günü vesilesi ile İstanbul'un çeşitli cami ve meydanlarında vatandaşlarımıza 6666 adet buket ve fidan gül dağıtıldı. Anlamı barış olan İslam dininin en önemli günlerinden olan mevlit kandilinde toplumun sevgi toplumu olması için katkıda bulunmak istedik. Halkımızın büyük ilgi gösterdiği gül hediye organizasyonumuzda aldığımız olumlu tepkiler bizleri de mutlu etmiştir.

   

Son Güncelleme ( Salı, 03 Nisan 2007 )
 
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12