Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow HEP BERABER TÜRKİYE
HEP BERABER TÜRKİYE Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Cumartesi, 31 Mart 2007
HEP BERABER TÜRKİYE
SEN NEREDESİN?
Bıktık usandık artık "Nerde bu devlet? Nerde bu millet?" ya da "Ankaradakiler yapsın" ve benzeri sadece eleştiri  üreten, bu millete ve memlekete laftan başka bir şeyi olmayan yalancı vatan kahramanlarının ve  çığırtkan haramzadelerin dünyamızı karartan bağırtı, tehdit ve gürültülerinden.
Ortalama insan ömrünün 65 - 70 yaşlarına yükseldiği günümüzde, çocuklarımız bu ülkenin ve insanlığın gelecek 60  - 65 senesi demek.
- Biliyorsun, onları uyuşturup zehirlerken para kazanmak isteyenler var.
- Biliyorsun, onları halkın taşıma araçlarını taşlattırıp yaktırırken siyasal rollerini terörle güçlendirmek isteyenler var.
- Biliyorsun, onlara verilen cezalar az diye hırsızlık ve gasp çeteleri kurup çocukları suç maşası olarak kullananlar var.
- Biliyorsun, çocukları porno filmlerine ve sapık zevklerine malzeme edenler var.
- Biliyorsun, onları ihmal eden, eğitimlerini ve geleceklerini önemsemeyen, kendileri de eğitim ve kültürle tanışamamış anne babalar var. İyi eğitim ve kültür almış büyüklerin bile altından kalkamayacağı sosyal, siyasal, ekonomik travmalar karşısında çoğunlukla yalnız kalmış dev büyüklükte bir jenerasyon var.
- Biliyorsun, tüketim ve moda çılgınlığı içinde imaj ve vizyon saplantılarına batmış büyüklerin egosentrik dünyalarında onlara pek de yer bırakılmamış.  
- Biliyorsun ağır ağabeyi, vatan için mafya olmuş oturaklı delikanlılar, racon kesen iş adamları ve ağalar, hanımağalar, feodal  yapıya bile hakaret tarzındaki konak ya da çiftlik dizileri, hastalıklı ve huzursuz modern yaşam anormalliklerini normal gösteren diziler, ucuz ve seviyesiz yarışmalarla şöhret olma tutkusunu kudurtan program ve yarışmalar, ruhsal hastalıklar ve saplantılara gark olmuş tiplerin sohbet muhabbet programları, düzeysiz siyasal hakaret ve tehditlerle izleyici toplayan politika programları, sporu sadece süper lig takımları ve eşiti futbol müsabakalarından başka bir şey saymayan spor programları, futbola bağlanan ulusal onur ve başarı saplantıları, insan onur ve değerlerini ayaklar altına alan reality showlar ... içinde yolunu bulmaya çalışmak gittikçe zorlaşmakta.
Yine biliyorsun ki, bunlarla mücadele etmeye çalışanlara karşı aslı astarı araştırılmamış suçlamalarda bulunanları ana haberler programlarına ve gazetelerin birinci sayfalarına taşımaya teşne, medya kirleticileri ve politik propaganda çeteleri bulunmakta.
ANCAK, kötülerden ve kötülükten çekinerek boş bırakılan alanlarda; SAT komandası bir yüzbaşıyı bile Taksim meydanında, sinsice kalbinden bıçaklayıp öldüren çocuk çetelerinin oluşmasını önleyecek çalışmalar yapılmamalı mı?
İçinde o gün üç çocuğuna alınacak 20 milyon lira yiyecek parasını kaptırmamak için el çantasını kapkaç çetesine bırakmayan kadını yerlerde sürükleyip yüzünün parçalanmasına ve pek çok kemiğinin kırılmasına sebep olan kadının, bakılamaz ve onarılamaz hale gelen yüzüne bakamayan çocuklarını, kocasının açtığı boşanma davasını görmezden gelmek mi insanlık?
Annesiyle birlikte şehrin içindeki koruluk alanlarda saldırılara, tecavüzlere uğrayan insanları bir de ucuz kol saatinden küçücük küpesine, cebindeki eski cep telefonundan koca çantasındaki on milyon lirasına kadar soyulan insanları yetştiren bu toplumun; NERDE BU DEVLET, NERDE BU MİLLET diye bağırmaya hakkı olmalı mı?
Ülkemizde en önemli şey ideolojik çatışma mı?
Fakir Afrika ülkeleri bile olimpiyatlara bizden daha fazla branşta, daha fazla sporcu ile katılırken; geleceğin şampiyonlarını sokak aralarından, tarlalardan, atölyelerden, aydınlık giremeyen evlerden bulup çıkarmak o kadar zor mu?
Ümitleri ve ışıklarını karartmakla uğraşan bu kadar çok kişi ve kurumun arasından; okumak isteyenlere daha çok kolaylık ve imkan sağlamak, okuyamayacak olanlara bir meslek ve sanat kazandırmak imkansız mı sanıyorsun?
HAYIR, YARIN DAHA AYDINLIK, DAHA GÜZEL OLACAK!
Nasıl mı,  tüm TÜRKİYE HEP BERABER GELECEĞİMİZE DAHA ÇOK GAYRET HARCAYALIM. DAHA ÇOK ÜMİT, DAHA ÇOK IŞIK ÜRETELİM.
KİM NE BİLİYORSA, HANGİ ALANDA UZMANSA,  NE KATABİLECEKSE ONUNLA GELSİN. İşte devlet, işte  millet, işte biz desin.
Av.Faik Işık
Son Güncelleme ( Pazartesi, 02 Nisan 2007 )
 
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12