Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow LES TURCS VIENNENT ENCORE
LES TURCS VIENNENT ENCORE Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Cumartesi, 31 Mart 2007
TÜRKLER TEKRAR GELİYOR...
Aslında Viyana'yı almak için değil de, başka küçük iki kaleyi almak için yola çıkan Osmanlı Ordusunun başındaki komutanın "Bu kadar kalabalık olmuşken varıp gidelim, şu Viyana'yı alalım!" diye hazırlıksız Viyana'yı kuşattıkları güne kadar TÜRKLER GELİYOR denince ağlayan çocuklar susar, herkes akıllanıp uslanırmış.
Merzifonlu Kara Mustafa Paşanın, devrin padişahı tarafından kellesine mal olmuş olmasına da, ondan sonra Frengistanlılara "Biz bu Türkleri artık her yerde yeneriz." diye bir cesaret gelmiş derler.

TÜRKLER GELDİKÇE, BAŞKALARI GELİŞMEK VE DEĞİŞMEK ZORUNDA KALMIŞLAR

Oysa Türkler Viyana Kuşatması'ndan da önce gelip, önce Batı Roma İmparatorluğu'nu ardından Doğu Roma İmparatorluğu'nu değiştirmeyi başarmışlar. Yani bugünkü Batı Medeniyeti'ndeki bütün olumlu gelişmelerde Türkler'in Batı'ya doğru yönelişlerinin katkısı olmuş. Yeni coğrafi keşiflerde, karadan kapanan ticaret kapısına alternatif yollar bulma; tıkanan sömürge alanlarını telafi etmesi yanında bilimin yeniden gelişmesi; Rönesans ve reform hareketleri ve benzeri alanlarda Türkler'in ve İslam'ın katkısını inkar etmeyen çok batılı düşünür ve yazar bulunmaktadır.

 

 

BUGÜNLER, BATI DEĞERLERİNİN ÜRETTİĞİ YENİ KARANLIK ÇAĞ

Ultra, infra, immobil, wireless, duo işlemcili, mega giga byte, sonic, supersonic, invisible, daisy cutter, vision ve imaj yapma teknikleri, başkalarında olmasın denilen nükleer, biyolojik-kimyasal üretim teknikleri ve silahlar, enerji alanlarını işgal için üretilen diktatörlükler ve katliamlar, yeni askeri operasyonlar için hazırlanmış terör örgütleri, sentetik narkotikler, bağımlılık yapan yiyecek ve içecekler, maniple edilmiş medya lağımları ile kirletilen insanlık değerleri, çocuk p0rnoları, mikro milliyetçilikler, neo faşizm ve örtülü militarizm, makyaj ve plastik cerrahi çılgınlığında birbirine karışan cinsel kimlikler, halen var olan kölelik türleri, insan ticareti, insanın insana kulluk yapmasını sağlayan baskıcı rejim ve ideolojiler, sinema filmleri ve ödül sektörü ile şekillendirilen insanlık değerleri, uluslar üstü dev şirketlerin belirlediği hak ve özgürlük tanımlama ve sınırlamaları, bunların pervasızca şekillendirdiği gelir adaletsizlikleri, sorumsuzca oluşturulan tüketim toplumlarının başka hemcinslerinin refahından çalarak kirlettiği ve bitirdiği bir tabiat ve dünya, belirli politik ekonomik gruplarının oyuncağı olmuş uluslararası toplum veya uluslararası kamuoyu gibi süslü yalanları, sömürgeler ve soykırımlarla zenginleşmiş devlet ve ulusların utanmadan yayınladıkları insan hakları izleme raporları; Aztekleri, İnkaları, Kızılderilileri, Afrikalı siyah insanları, Asyalı barışçıl toplumları kitle katliam silahlarıyla kırıp döken insanları ulusal parlamentolarından geçen yalancı tarih politik saplantı kararları ... vesaire vesaire.
 

ÇOK KAŞINDILAR; ARTIK YENİDEN TÜRKLER GELMELİ

Batının ürettiği ve kendinin de içinden çıkamadığı bu karanlık çağa, yeni ve aydınlık ufuklar açmak için Türkler artık gelmeli. Hem insanlığın kazandığı bütün anlam ve değerleri modern imaj ve vizyona bandırılmış vahşilikte, tabiattaki bütün denge ve güzelliklerle birlikte toptan yıkıp tahrip etmeye karşı mücadeleyi gerekli gören bütün diğer fertler, milletler ve değerlerle birlikte yeniden gelmeli...

LES TURCS VIENNENT ENCORE;

Ne yani, topla tüfekle savaş mı yapılmalı? Yok, o kadar da uzun boylu değil. Türkler yeniden geliyor derken; bu çağa ve zamana, onu ve bizi kötü yorumlamaya çalışanlara anlatacağımız şeyler var diyoruz. Danslarımızla, müziğimizle, giysilerimizle, ses ve hareketlerimizle, koreografimizle, kültürümüzle, değerlerimizle, kardeşçesine bir orman gibi barış içinde birlikte yaşamayı göstererek... İnadına sevgi, inadına insanlık, inadına kardeşlik, inadına tabiat, inadına haklar ve özgürlükler...

EVET BURASI TÜRKİYE

Tarihi ile, toprağı ile, insanı ile, kültürü ve değerleri ile... Dünyaya söyleyecek ve dünya için söylenecek sözleri olanlar içinde güzel bir ülke.

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 20 Nisan 2007 )  
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12