Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow Ulusal Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası
Ulusal Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Perşembe, 21 Eylül 2006
Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı "SAĞLIKLI GELECEK" Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası başlattı. Vakfımızın ilgi alanı içerisinde olan sokak çocuklarında yoğunlukla madde bağımlısı bulunduğundan dolayı bu kampanyada Sıcak Yuva Vakfı olarak birikimlerimizle katkıda bulunacağız.
KAMPANYANIN AMACI
  • Madde bağımlılığının boyutlarına yönelik durum tespiti yapmak,
  • Madde bağımlılığının önlenmesine yönelik uygulama metotlarını ortaya koymak,
  • Toplumumuzun madde bağımlılığı ile mücadele konusunda bilinçlenmesini sağlamak,
  • Sağlıklı toplum hedefinde katılımcıları harekete geçirmek.
  • Aile içi iletişimi artırıp, bu iletişimi canlı tutarak sorunun çözümüne aile bireylerinin katılımını sağlamak.

KONU

Gençleri madde bağımlılığından uzak tutmanın yollarını göstermek ve sağlık bilinci gelişmiş toplumsal bir alt yapı hazırlamak.

SAĞLIKLI GELECEK; MADDEYE DEĞİL, SEVGİYE BAĞLI

21 Eyül 2006, İstanbul - Çocukları ve gençleri madde bağımlılığından uzak tutmanın yollarını göstermek ve sağlık bilinci gelişmiş toplumsal bir alt yapı hazırlamak amacıyla geliştirilen "Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası" lansmanı, 23 Eylül 2006 tarihinde İstanbul Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilecek. Lansman çerçevesinde bu gün Sarıyer Sarı Köşk'te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU'nun katılımı ile bir basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Sayın Başbakanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN'ın himayesinde Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU önderliğinde Sağlık Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ve Diyanet İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın desteği ile gerçekleştirilen "Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası"  ulusal bazda düzenlenen ilk proje olma özelliğini taşıyor. Kampanya lansmanı sayın Emine Erdoğan'ın yanı sıra İç İşleri Bakanı Abdulkadir AKSU, Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK, Diyanet İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet AYDIN, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU, 81 İl Valisi, 81 İl Belediye Başkanı ve eşleri ile konu ile ilgili sivil toplum kuruluş temsilcileri ve konunun uzmanı akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek lansman kapsamında düzenlenecek sempozyumda gençlerde madde kullanımını önleme konusunda yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımız ile gençlerde madde kullanımı önleme konusunda ülkemiz politikaları konuları uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

23 Eylül'de start alacak "Ulusal Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası"'nın bir yıl boyunca 81 ili kapsayan çeşitli aktivitelerle tüm ulusa ulaştırılması amaçlanıyor. Kampanya çerçevesinde toplumun madde bağımlılığının önlenmesi konusunda bilinçlenmesini sağlamak bu doğrultuda uygulama metodları ortaya koyarak gençlerin madde bağımlılığından uzak tutmanın yollarını göstermek ve sağlık bilinci gelişmiş toplumsal bir altyapı hazırlamak hedefleniyor.

Son Güncelleme ( Perşembe, 21 Eylül 2006 )
 
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12