Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow Uluslararası Uçurtma Festivali
Uluslararası Uçurtma Festivali Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Çarşamba, 13 Eylül 2006
İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından projelendirilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4. gerçekleştirildi, IV. İstanbul Uluslar arası Uçurtma Festivali 10 Eylül 2006 Pazar Saat 13:00’da Maltepe Sahilinde düzenlendi. Etkinliğe sıcak yuva vakfı olarak 22 otobüs ile katıldık.

Son derece zevkli geçen yolculuğumuzun sonunda şenlik alanına ulaştık. İlk işimiz uçurtmalarımızı alıp gökyüzüne bırakmak oldu. Biranda çocukların gökyüzüne bıraktığı uçurtmalar inanılmaz görüntüler sergiledi.bazı uçurtmalarımız rüzgar nedeni ile denize düştü. fakat bu bizi yıldırmadı. bütün zorluklara rağmen uçurtmaklarımızı gökyüzüne ulaştırdık. şenlik alanında çalan müzik çocuklarımızı coşturmuştu. palyaçolarında onlara eşlik etmesi ile son derece güzel tablolar ortaya çıktı. palyaçolar ile dans eden çocuklar duydukları yarışma anonsu ile kendilerini yarış alanında buldular. çok çaba harcamalarına rağmen dereceye giremediler. bir dahaki sefer üstüne sıcak yuva vakfı yazacağımız uçurtmalar ile alanı şenlidereceğiz ve dereceye gireceğiz. en güzel uçurtma yarışmasının galibi olacağız. sıcak yuva vakfının velileri de en az çocukları kadar eğlendiler.çocukları ile dans edip eğlendiler. çocuklarının gökyüzündeki uçurtmalarının dansını seyrettiler. şenliğin en güzel tarafı bizi uluslararası uçurtmacılar ile tanışmamız oldu. özellikle çocuklarımız gördükleri uçurtmalar karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar. gökyüzünde milli takımımızı temsil eden uçurtmayı gördüklerinde heyecanlandılar.

Gün bitiminde çocuklar çok yorulmuştu. Ama günün tadını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorlardı. mutlulukları gözlerinden belli oluyordu.


 

Son Güncelleme ( Perşembe, 14 Eylül 2006 )
 
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12