Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Haberler arrow Vakıftan Haberler arrow 12.09.06 Tarihli Basın Bildirimiz
12.09.06 Tarihli Basın Bildirimiz Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Çarşamba, 13 Eylül 2006
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, amatör spor kulüplerine yapılan malzeme dağıtım törenine katılan sıcak yuva vakfımız sporcuları ve aileleri son günlerde vakfımız hakkında bazı basın kuruluşlarının haksız ithamlar içeren yalan haber yaptıkları için üzüldüklerini beyan ederken tepkilerini yüksek sesle Kasımpaşa stadında dile getirdiler.

 

12.09.2006 TARİHLİ BASIN BİLDİRİMİZ

Evet HAYME ANA ve ERTUĞRUL GAZİ'yi ziyarete gittik. Yine Gideceğiz. Sırada 10 KASIM ANITKABİR, 18 MART ÇANAKKALE ziyaretleri var. Evet, bu vakfın kurucusu Recep Tayyip Erdoğan. Gelmek istemeyenleri, zorlayan yok.

 Aslında 30 Ağustos'ta Kocatepe'den Egeye gezimiz vardı. İlk fırsatta gidebiliriz.

 

Vakfımız; özellikle ekonomik şartları yeterli olmayan semtlerimizde yaşayan tüm çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik ücretsiz etkinlikler düzenleyerek; çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmak; sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere yönlendirerek çeteleşme, madde bağımlılığı, suç ve terör aleti olarak tüketilmelerini önlemek; tembellik ve karamsarlık gibi ruhsal bunalımlardan uzaklaşmalarını temin ederek, pozitif düşünüp enerjik yaşayan bireyler haline getirmek; birbirlerine ve içinde yaşadığı topluma, ortak medeni kurallara saygı ve sevgi duyan, yurdumuza ve milletimize daha faydalı bireyler haline gelmelerine katkıda bulunmak için; spor, müzik, tiyatro ve bir çok alanda ücretsiz etkinlikler düzenlemektedir. Tüm İstanbul genelinde, şu an için 45.000 civarında çocuğumuz bu sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalara katılmaktadırlar.

  • Bütün gerekli malzemeler, spor ve giyim eşyaları, spor alanları, antrenörlerin ve eğitmenlerin ücretleri vakfımız tarafından ödenmektedir.
  • Öğrencilerimizin ücretsiz sağlık taramaları yapılmaktadır.
  • İmkanlar dahilinde İstanbul içinde veya dışında yapılan sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılmaları sağlanmaktadır.  Örneğin: AVRUPA YILDIZLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI açılışında vakfımızın yetiştirdiği öğrenciler resmi görev almışlardır. İSTANBUL GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞܒnün Burhan Felek Spor Tesislerinde 15.000 kişi ile yaptığı 2006 YAZ SPOR FAALİYETLERİ açılışına 10.000 kişi ile katılmıştır. GENÇLİK SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BÜYÜKÇEKMECE ve SULTANBEYLİ SPOR TESİSLERİNİN açılışları ile İBB CEBECİ SPOR TESİSLERİNİN açılışlarına gösterilerimizle katıldık. Hamza Yerlikaya İmza Günü, Haydar Aliyev Parkı açılışı, İSTANBUL 2006 – 2007 ÖĞRETİM YILI açılışlarına gösteri gruplarımız da dahil katıldık.
  • TC KÜLTÜR BAKANLIĞI, Kütahya Valiliği, Domaniç – Çarşamba’daki, Osmanlı İmparatorluğunun kurucu padişahlarının annesi adına yapılan, Hayme Ana Şenliklerine katıldık. Yine TC Kültür Bakanlığı’nın resmi kurumlarla birlikte düzenlediği; Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü, DMMO Cirit Takımları, değişik Halk Oyunları Ekiplerinin katılımları ile düzenlediği şenliklere KATILMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ VELİLERİ İLE BİRLİKTE DAVET ETTİK.
  • Ancak bu son iki törende Vakfın Kurucusu Recep Tayyip Erdoğan, başbakan sıfatıyla konuşma yaptığından bahisle AŞIRI POLİTİZE OLMUŞ birkaç veli ile bizim çalışmalarımızda hiç yeri olmayan kişilerin itiraz ve şikayetleri olmuştur. Bunlardan Domaniç’e kadar gelenler “BİZ TÜRBE VE CAMİİ ZİYARETİ YAPACAKTIK. BAŞBAKAN DİNLEMEYİZ, O AKPARTİLİ" demişler, kendilerine otobüslerden biri tahsis edilerek, hurafelerle karışık mezarlık ziyaretlerini yapabilmelerine de imkan sağlanmış, kültürel program sürdürülmüş ve sürdürülmektedir.
  • Bundan yola çıkarak, kimsenin zorla götürmediği bu gezi ve faaliyetler hakkında, vakfın kurucusu R. Tayyip Erdoğan Akpartili bir başbakandır diyerek siyasal sonuçlar almak isteyenler, kendilerine uygun televizyon habercisi ve gazetecileri bularak “ZORLA BİZİ PARTİ MİTİNGİNE GÖTÜRDÜLER” tarzı haberler üretmeye girişmişlerdir. Eğer basının “Bize mi öğreteceksiniz” diye övündüğü ahlak ilkeleri ve kamuoyunu maniple değil doğru haber verme  anlayışı bu ise, bunu benimseyenlere cevabımızı kendi mekanlarında DEMOKRATİK GÖSTERİLERLE VERECEĞİZ. Medya araçlarını, silah olarak kullanmak isteyenlere; HALKIN DEMOKRATİK TOPLANTI VE GÖSTERİ HAKKI yeterli cevap olacaktır. 

         Son günlerde bazı medya organlarında, son olarak Show TV ve malum Kanal Türk'te vakfımızın  bu çalışmalarını karalamaya yönelik tek taraflı yayınlar yapılmaya çalışıldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız .        Bu konu vakfımızın öğrencileri ve ailelerinde de büyük üzüntü ve tepki doğurmuştur.


        12 Eylül tarihini KOKUŞMUŞ MEDYA GÜNÜ ilan ediyoruz.

 
< Önceki   Sonraki >

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12