Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Faaliyetlerimiz arrow Eğitim Faaliyetlerimiz
Eğitim Faaliyetlerimiz
Sıcak Yuva Vakfı;  İstanbul İlimizdeki birçok ilçede gerek kendi organizesi ile ,gerekse İlimizdeki başta Milli Eğitim Bakanlığı Kurumları , Emniyet Müdürlüğü , diğer resmi kurumlar ve çalışmalarını takdire şayan bulduğumuz   sivil toplum örgütleri ile  güç birliği yaparak , Çevremizde olumsuz hayat şartları nedeniyle toplum dışına itilmiş çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik iyileştirme çalışmaları yapmaktadır. Vakfımız,  eğitimini sürdüremeyecek durumda olan gençlerimize eğitim imkanları sunarak olumsuz çevre baskısını ortadan kaldırıp çocuklarımızın ve gençlerimizin topluma kazandırılmalarına  aracı olmaktadır.
Sıcak Yuva Vakfı; aynı çevrede ikamet ettikleri halde çevrelerini çeşitli nedenlerle tanımayan gençliği çeşitli aktivelerle, eğitimi pekiştirme  mekanları ile çeşitli spor ve kültürel çalışmalarla tanıştırma amacındadır.Bu sayede çocuklarımızın ve gençlerimizin daha geniş çevrede çok daha kuvvetli,  kendine güven bilinci ile hayat mücadelesinde başarılı olmalarına imkan sağlamaktadır.
Kaybedecek şeyleri olmayan insanlar toplum için en büyük tehlikedir. İnsanımızın toplumsal kurallara uyan, hukuka saygılı yaşayan bireyler olması için kaybetmekten korktuğu değerlere sahip çıkmalarını sağlamalıyız.
Bu değerlerin başında iyi bir iş ve aş imkanları ile kurulmuş sağlıklı aile ortamı gelmektedir.  İnsanlardan hukuka, devlete ve çevreye saygı  bekliyorsak;  onun insanca yaşaması için gerekli hayat şartlarını sağlamalıyız.
Her yıl yüz binlerce gencimiz üniversite kapısından,  mesleksiz ve kariyersiz bir hayata geri çevrilmektedir.
Gönlümüz, toplumun  bu kanayan yarasını devletimizin bir an önce tedavi etmesinden yanadır.
Bu ortam sağlanana kadar biz ne yapmalıyız ? Devletimi bekleyeceğiz ?
Hayır. Herkes kapısının önünü seferberlik ruhu ile temizlemek mecburiyetindedir. Bu inançla herkes maddi , manevi , bilgi , tecrübe , mesai olarak çevremizi güzelleştirmek adına kurulan kurumlara koşarak elinden gelen fedakarlığı ortaya koyarak bu nesli kurtarmalıdır. Bu neslin kurtuluşu  devletin ve milletin kurtuluşu demektir.

 

 Tarih Öğe Başlığı Yazar Tıklamalar
Pazar, 23 Temmuz 2006 Eğitime Destek Administrator 797

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12