Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow Faaliyetlerimiz arrow Sosyal Faaliyetlerimiz
Sosyal Faaliyetlerimiz
Balat eğitim merkezimizin olağan etkinliklerinden Doğum günü partilerinden biri bu gün Muhammed Söylemez in doğum günüydü.
30/12/05 günü arkadaşları ile pasta kesip alkışlarla 10 yaşına ayak basan Muhammed'e bizde hayırlı başarılı ömürler diliyoruz

       Sıcak Yuva Vakfı Balat eğitim merkezinde eğitim desteği alan çocuklarımız eğitim saatleri dışında sosyalleşmek adına yürütülen birçok  faaliyet düzenlemekteyiz.
       Bu faaliyetlerin en önemlisi çocuklarımızın tamamının doğum gününü kendi aralarında düzenledikleri doğum günü partileri oluşturmaktadır.

Burada pastalar kesilir, müzik eşliğinde oyunlar oynanır,şiir ve taklit yarışmaları düzenlenir.
Kazananlar vakfımız tarafından küçük fakat anlamlı hediyelerle ödüllendirilir.
    Bu doğum günü partilerine çocuklar kendi mahalle ve akraba çevrelerini de davet ederek onlarında balat eğitim merkezini tanımalarını buradaki arkadaşlarınla kaynaşmalarını sağlamış olurlar.

Hava koşullarının müsait olmadığında ise klasik doğum günü partilerimiz dershanemizde düzenlenerek etkinlikler aynen devam eder.

Eğitim merkezimiz bahçesinde bulunan fıskiyeli havuz, gençlerimizin dinlenme ve sohbet alanı olarak yoğun tercih edilmektedir.

Balat eğitim merkezimizde zaman zaman ikram günleri düzenleyerek çocuklarımıza yemek ikramında bulunmaktayız. 
    Bu çalışmalarımız Oruç ayımız Ramazanda halkın tamamını kapsayacak şekilde bütün Ramazan ayı süresince devam eder, Bu yemek organizeleri  çocukların ve halkın birbirleriyle tanışmasına bu vesile ile yeni dostlukların kurulmasına vesile olmaktadır.
    Bu nedenle balata dışarıdan gelenler hemen buradaki toplumun ne kadar farklı olduğunu anlar. başka semtlerde maalesef artık ortadan kalkan komşuluk, selamlaşma, bir sorun olduğunda sima en tanımadığımız insanlarında derdimize çare olmaya çalıştığını görmek yadırganmayacak olağan olaylardır balatta.

Balat eğitim merkezi imkanlar ölçüsünde bilhassa yaz aylarında piknik gezileri düzenleyerek çocuklarımızın tarih ,tabiat bilincini geliştirmek için tarihi anlamı olan  mekanları tanımak gayesi ile Çanakkale gezileri düzenlemektedir.

ÇocuklarımızBelgrat ormanlarında sabah sporu ile güne başlamaktalar
Balat eğitim merkezinde artık klasikleşen yaz aylarında Belgrat ormanlarında piknik spor ve eğlence  etkinliğinde çocuklarımız tabiat anayı en doğal ortamında yaşarlar . orman içlerine uzun yürüyüşler koşu alanında koşu ve engelli yarışmalar ve piknik yemeği, evden getirilen dolmalar,içli pilavlar,tatlılar ve elbette olmazsa olmaz mangal keyfi

 Tarih Öğe Başlığı Yazar Tıklamalar
Pazar, 23 Temmuz 2006 Engelliler Futbol Takımı Administrator 866
Perşembe, 20 Temmuz 2006 İftar Yemeği Administrator 935
Perşembe, 20 Temmuz 2006 Kimsesiz Yaşlılar Administrator 3691

Ana Menü

Anasayfa
Kurumsal
Haberler
Faaliyetlerimiz
Spor Faaliyetleri(Tanıtım)
Kültürel Projelerimiz
Etüt Merkezlerimiz
Çocuklarımız
İSMEM-SICAKYUVA
Forum
Arama
Bütün Haberler (Blog)
İletişim
Ziyaretci Defteri
İstek-Görüş-Şikayet
Forum
Foto Galeri

Üye Girişi

Hoşgeldiniz .
:

:

Beni hatırla

Top
Untitled-12